Вернуться: Поради шкільного психолога

Учителька перша моя … Про що потрібно знати батькам першокласника?

pervaja-uchitelnica_1

 

    Похід в перший клас — подія, без сумніву, дуже важлива й хвилююча, в першу чергу для винуватця торжества — першокласника. Але не варто забувати, що батьки хвилюються не менше (а іноді й більше) свого чада. Їх турбує безліч питань, одне з яких — як налагодити контакт з першою вчителькою дитини?

         Багато батьків роблять типову помилку, уникаючи спілкування з учителем, а часом навіть боячись його.

 

    Обов’язково залиште класному керівникові свої контактні дані.

          Зазвичай батьки заповнюють відповідну анкету, але багато ігнорують цей пункт або заповнюють його не повністю. Крім домашнього, у вчителя повинен бути ваш мобільний, робочий телефони. Буде непогано, якщо ви залишите номери телефонів та інших членів сім’ї — старших дітей, бабусь і дідусів. Завдяки цьому вчитель матиме можливість якомога швидше сповістити вас про проблеми, пов’язані з дитиною, вирішити які не потребують зволікання питання.

         Не бійтеся відвертих розмов.  

     Якщо у вас виникли питання, не чекайте чергового батьківських зборів, а призначте зустріч з класним керівником найближчим часом. Своєчасне вирішення проблем, з’ясування незрозумілих вам моментів у навчально-виховному процесі допоможуть запобігти виникненню конфліктних ситуацій, нерозуміння з боку вчителя, невдоволення школою дитини. Пам’ятайте — ви маєте право знати про всі тонкощі перебування вашої дитини в школі, про особливості перебігу навчально-виховного процесу в класі.

 

У той же час не забувайте і про почуття такту :

не вривалися в клас під час уроку, не діставайте вчителя по телефону пізніше 9 години вечора. Ставлячи питання, не грубо і не починайте розмову з претензії: «А чому ви ?..»

         Запропонуйте вчителю співпрацю.

        Класний керівник завжди потребує допомоги активних батьків. Виступи на батьківських зборах, допомога в організації походів та екскурсій, підготовка і проведення святкових вечорів — все це буде неповноцінним (іноді неможливим) без участі батьків. Не забувайте: таким чином ви не так робите послугу вчителю, скільки сприяєте тому, щоб перебування вашої дитини в школі було цікавим і незабутнім.

 

     Поважайте авторитет учителя

і не намагайтеся замінити його дитині. Недарма кажуть, що перша вчителька — як друга мама. Чи не ревнуйте дитини до неї, навпаки, намагайтеся підтримати цю «закоханість». Демонструйте повагу до класного керівника, розмовляючи з ним у присутності дитини. Пам’ятайте, що саме перший учитель формує ставлення учня до школи, навчання, іншим вчителям, які з’являться у нього в майбутньому.

І ні в якому разі не озивається негативно про вчителя при дитині !        Ваше суб’єктивна думка не повинно підірвати авторитет класного керівника, звести нанівець повагу дитини до нього. Інакше в майбутньому вам доведеться тільки розводити руками і дивуватися тому, що дитина не піддається ніякому впливу з боку педагогів.

      Будьте готові налагодити контакт з першою вчителькою вашої дитини з перших днів його навчання — і ви позбавите себе від багатьох проблем у майбутньому!

     Продиктовано це комплексами дитинства або переконаністю в тому, що батьки не повинні втручатися в процес взаємодії вчителя і учня, — в будь-якому випадку такий підхід є помилковим. З перших же днів шкільного життя першокласника батьки повинні налагоджувати контакт з учителем і школою в цілому, адже сюди дитина буде приходити протягом одинадцяти років. Напевно, за цей час не уникнути конфліктних ситуацій, різного роду проблем. Тому не тільки учня, але і його батькам потрібно вчитися. Вчитися правильному спілкуванню з учителем.