Окт 30

Тренуємося писати диктанти

                                    Ластівки в капелюсі

          У нас під стріхою жили ластівки. Аж ось трапилася біда. Під час вітру гніздо впало й розбилося. На землі лежало четверо пташенят. їхні батьки кружляли над своїми дітками й кликали на допомогу. Василько поклав ластівок у старий капелюх і прибив його під стріхою. Ластівки зраділи й почали годувати пташенят.

 

Вишитий рушник

          Вишитий рушник – символ українського народу. Він був неодмінним атрибутом багатьох обрядів. З рушником зустрічали дорогих гостей, виходили в поле чи справляли обжинки. Дівчина подавала рушник на знак згоди при сватанні, молоді ставали на рушник під час шлюбного обряду. З рушником проводжали в останню дорогу. Вишивали їх різними способами і кольорами. Найчастіше червоним і чорним кольором.

 

Звичаї українців

          Українці мали звичаї в’язати зібраний врожай у снопи. Сніп служив платою робітникам, які наймалися жати чуже жито. Снопи складали в копи. За кількістю кіп рахували врожай.

 

Зима

         Прийшла зима. Усе в дворі вкрилося білою пухнастою ковдрою. Мороз скував річку льодом. Дерева стоять у пухнастому вбранні. Усі милуються красунею – зимою.

 

КАЛИНА

        За популярність символ калини не має рівних. Її імям в Україні названо сотні сіл, вона оспівана в піснях. У народі калина символізує дівочу чистоту, красу, силу життя, людську долю, єдність нації, Батьківщину.

Добавить комментарий